Kadınların Otomobil Seçimini Etkileyen Özellikler

kadın arabası
kadın arabası

1.Tasarım
Görselliğe oldukça önem veren kadınlar için arabanın modeli büyük önem taşır. Genelde küçük ve sevimli tasarıma sahip arabalar bayanların gözdesi. Ancak bu zevke göre değişen bir konu. Büyük ciplerden, sedan arabalardan hoşlanan bayanlar da yok değil. Örnek vermek gerekirse; Mini Cooper, Fiat 500, Volkswagen Polo bayanların sık tercih ettikleri modellerden…

2.Kullanım kolaylığı

Kadınlar kullanım kolaylığı açısından daha çok ufak boyutta arabaları tercih ediyorlar. Ufak araba, hem park kolaylığı açısından hem de dar sokaklarda rahat bir kullanım sunması bakımından ideal. Ayrıca vites geçişleri, direksiyon, bagaj genişliği, sürüş konforu rahat kullanım açısından dikkat ettikleri detaylar arasında yer alıyor.

3.Arabanın rengi

Arabanın tasarımı kadar rengi de önemli. Kadınların en çok tercih ettiği renkler arasında siyah, beyaz, kırmızı ve gümüş gri yer alıyor. Ancak tercihiniz 2.el araba almaktan yana ise bu noktada aracın rengine çok takılmamanızı tavsiye ederiz.

4.Otomatik Vites

Otomatik vites yoğun trafiğin olduğu şehirlerde araç kullanan sürücüler için büyük kolaylık. Günümüzde yeni nesil araçlardaki otomatik vites performansının artması ve daha rahat kullanım imkanı sunması sebebi ile otomatik vitesli araçlar özellikle bayan sürücüler tarafından daha fazla tercih ediyor. Otomatik vites sayesinde vites derdiyle uğraşmadan sadece fren, gaz ve direksiyon hakimiyeti ile araba kullanma rahatlığını yaşayabilirsiniz.

5.Park Destek sistemi

Son dönemlerde ortaya çıkan park destek sistemi, park etmekte zorlanan kadınlara büyük kolaylık sağlıyor. Park asistanı, aracınızı otomatik olarak yola paralel ya da dik şekilde park etmenize yardımcı olduğu gibi, park ettiğiniz yerden otomatik olarak çıkmanızı sağlıyor. Sistem, uygun park alanına ideal şekilde park edebilmeniz için optimum direksiyon hareketleri ile destek veriyor.

6.İç dizaynı

Arabanın ön konsolu, iç aksesuarları, döşemeleri, radyo vb. detayların kaliteli malzemeden olup şık bir tasarıma sahip olması kadınları etkileyen bir unsur.İç tasarımının şık ve stil sahibi olmasına özen gösteriyorlar.

7.Dış tasarımı

Arabanın genel görünüşü dışında farlardan kapı kolu modeline kadar küçük detayların bile zevklerine uygun olması önemli.

8.Yokuş kalkış desteği
Yokuş kalkış desteği kadın sürücülerin hayatını kolaylaştıran bir sistem. Düz vites arabalarda bu sistem dik yokuşlarda aracın geriye kaymasını engelliyor.Böylece sürücüler yarım debriyaj kullanmadan yokuşlarda kolayca kalkışa geçebiliyor. Türkiye de benzin ve akaryakıt bilgilerini bulabileceğiniz ve akaryakıt fiyatları anlık görebileceğiniz sitemizi sık kullananlara ekleyerek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir