Uygun fiyatlı LPG’li sıfır arabalar listesi

Uygun fiyatlı LPG’li sıfır arabalar listesi arayanlar için LPG’li sıfır araba alma konusunu biraz araştırdık. Mesela hangi markaların sıfır LPG’li araba modeli var / fabrikadan çıkışlı LPG’li otomobiller hangileri veya orjinal fabrika çıkışı LPG’li arabalar listesi konu başlıklarına baktık ve Sıfır LPG otomobiller listesi yaptık. Elbette sıfırı LPG’li SUV araçlar konusuna da baktık.

Fabrikadan LPG’li araba almanın avantajları, LPG’li sıfır araba fiyatları, fabrika çıkışı LPG’li 2. el araba fiyatları gibi konuları da araştırdık. Bu aralar fabrikadan LPG’li Honda Civic, fabrika çıkışı LPG’li Egea, fabrikadan LPG’li Toyota, LPG’li sıfır Fiorino gibi başlıklarda arama yapıyorsanız; bu makale tam size göre…

Fabrikadan LPG’li Otomobiller / Sıfır LPG’li Çıkan Arabalar

Fabrikadan LPG’li araba ya da sıfır LPG’li üretilen araba konuları son günlerde çok popüler. Fabrika çıkışı tüplü arabalar, hem yakıt ekonomisi hem çevreci olmaları ile tercih ediliyor. Geçmişte LPG teknolojisine ya da arabaya tüp taktırma sistemlerine karşı bir güvensizlik vardı. Ancak son yıllarda bu konuda gerçekten çok güçlü mühendislik çalışmaları yapıldı. Artık tüplü araba, benzinli veya dizel arabadan daha mı tehlikeli sorusu, çok da mantıklı değil. Hatta “LPG’li araçlarla ilgili olumsuz haberlerin sayısı daha az” desek yeridir. Özetle; sonradan tüp taktırma konusunda da oldukça güvenilir bir noktaya gelindiğini söyleyebiliriz. Diğer yandan tüplü arabaların daha az yakıyor olması mantığı, (otogazın litre fiyatının benzine göre uygun olması) tüketicinin gözünü bu seçeneklere yöneltti. Bunu göre otomobil üreticisi de “neden fabrikadan LPG’li araba çıkarmıyoruz ki” dedi…İşte herşey böyle başladı.

Günümüzde pek çok otomobil makasının bir ya da iki tane fabrikadan çıkışı tüplü yani LPG’li sıfır km otomobil seçeneği var. Bunun öncüleri de Hyundai, Toyota, Fiat gibi markalar oldu. Bugün fabrika çıkışı tüplü Civic ve Egea seçenekleri çok popüler. Peki, fabrikadan çıkışı tüplü otomobil almanın avantajı var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir